MAPFRE Sigorta
Erksam Sigorta Ankara Çankaya MAPFRE Sigorta Yetkili Acentesi

Sağlık Sigortası ve 3S Sağlık Sistemi

Sağlık Sigortası ve 3S Sağlık Sistemi Merak Ettikleriniz

Sağlık sigortaları, seçtiğiniz teminat türüne göre sağlık durumunuzda beklenmeyen ve ani bir olumsuzlukla karşılaştığınızda devreye girerek hayatınızı kolaylaştıran sigorta ürünleridir. Sağlık sigortası teminatları hakkında sorularınız için acentemizden destek alabilirsiniz.
Seçtiğiniz plan, teminat - alt teminat, anlaşmalı kurum ve de risk analiz sonuçlarınız gibi değişkenlerle göre priminiz değişkenlik gösterebilecektir. Sağlık Sigortası fiyatları hakkında genel fikir edinmek için Sağlık Sigortası Prim Hesaplama sayfamıza göz atabilirsiniz.
Kendi ihtiyaçlarınıza göre ayakta ve yatarak tedavi teminatlarını ayrı ayrı seçerek kendi planınızı oluşturabilirsiniz. Seçtiğiniz bir teminat için ilave Ayakta Tedavi Teminatı'nı alabilirsiniz; bununla beraber tek başına Ayakta Tedavi Teminatı'nı alamazsınız.
Sağlık başvuru formlarının dikkatlice okunması ve eksiksiz doldurulması gerekmektedir. Çünkü başvuru formunda eksik olarak bırakılan soruların yanıtları "HAYIR" olarak işleme alınmaktadır. Ayrıca herhangi bir sorunun veya bölümün boş bırakılması, poliçenizin düzenlenmesini geciktirebilir ya da başvurunuzun değerlendirmeye alınamamasına sebep olabilir. Başvuru formunda yer alan sorularda geçmişte geçirilen veya sure gelen tüm hastalıkların hiç doktora gidilmemiş veya tanısı konulmamış dahi olsa tüm şikayetler ve rahatsızlıklar hakkında beyan verilmesi gerekmektedir. Başvuru formunda sorulmamış olsa bile sözleşme konusu rizikonun takdirine etkili olan ve tarafınızca bilinen diğer hususların da başvuru sırasında beyan gerekmektedir. Sözleşmenin yapılmasından sonra meydana gelen değişiklikleri süresi içinde sigortacıya bildirmek zorunludur.

Yatarak Tedavi Teminatı, tıbben gerekli olması ve doktorun bu nedeni ayrıntılı olarak raporunda belirtmesi şartıyla; dahili ve/veya cerrahi yatışları, Sigortalı'nın hayati bir tehlikeye neden olabilecek acil sağlık durum giderlerini, küçük müdahaleleri özel ve genel şartlara uygun olarak karşılar.

Hastanede Sigortalı'nın yatarak tedavi görmesi durumunda;

 • Günlük oda (Standart tek yataklı oda ücreti ile sınırlıdır.)
 • Yemek, refakatçi
 • Doktor
 • İlaç
 • Ameliyathane
 • Operatör
 • Anestezist
 • Hemşire (Standart hemşirelik ücreti ile sınırlıdır.)
 • Yoğun bakım
 • Her türlü sarf malzeme giderleri
 • Kemoterapi
 • Radyoterapi
 • Diyaliz
 • Koroner anjiyografi
 • Böbrek taşı kırma (ESWL)

teminat kapsamındaki bir rahatsızlığa ilişkin yatış sırasında veya sonrasında 3 ay içinde başlamak şartıyla gerçekleştirilen fizik tedavi giderleri, bu teminat kapsamında değerlendirilir ve sertifikada belirtilen teminat limit ve katılım oranları doğrultusunda Özel ve Genel Şartlara uygun olarak karşılanır.

Ayakta Tedavi Teminatları tek başına verilemez, ancak Yatarak Tedavi Teminatı ile birlikte alınabilir.

Aşağıdaki tedavi harcamalarını kapsar:

 • Doktor muayenesi
 • Reçeteli ilaç
 • Tanı
 • İleri tanı
 • Fizik tedavi ve rehabilitasyon

Sigorta Sözleşmesi kapsamında tazminat tutarı aşağıdaki hususlara göre değerlendirilir.

İstisnalar Aşaması: Sigorta Sözleşmesi`nde belirtilmiş istisnalar ile varsa Sigortacı tarafından konulmuş olan özel istisnaların incelenmesi sonucunda mevcut vaka için her hangi bir istisna halinin geçerli olup olmadığına karar verilir.

Hizmet Düzeyi Aşaması: Poliçe'de belirtilen özel istisnalar, kısıtlamalar, limitler, katılım payı ya da asgari muafiyet varsa bu aşamada belirlenir.

Hizmet türü, Coğrafi Bölge ve Anlaşmalı Kuruluş Aşaması: Sigortacı'nın sorumluluğu, hizmetin türü, acil olup olmadığı, Coğrafi Bölgesi ve hizmetin verildiği kuruluşun türüne, anlaşmalı olup olmadığına bağlıdır. Poliçenin ekinde sunulan Plan/ Programda bütün ülkelerin sınıflandırıldığı bölgeler belirtilmiştir. Sigortalı'nın belirli bir Coğrafi Bölgede belirli bir kuruluşta aldığı sağlık hizmeti için yapılan masraflardan katılım payı ve/veya tüm muafiyetlerin çıkarılmasından sonra kalan tutar Sigortacı'nın üstlenmesi gereken bölümü gösterir.

Toplam Asgari Muafiyet Aşaması: Bundan önceki aşamalar sonucunda belirlenen Kabul Edilebilir Harcamalardan varsa Toplam Asgari Muafiyet tutarı çıkartılır.

Toplam Limit Aşaması: Bundan önceki aşamalar sonucunda belirlenen Kabul Edilebilir Harcamalar varsa toplam limite kadar ödenir.

Kesintisiz 3 yıl boyunca aynı planda sağlık sigortalımız olmanız, 55 yaşından önce sigorta kapsamına alınmış olmanız ve son üç yıl h/p oranı ortalamanızın da %80’in altında olması halinde "Yeniden Risk Değerlendirilmesi Yapılmaksızın Yineleme Taahhüdü" için değerlendirilmeye hak kazanırsınız.
Bazı hastalıkların sigorta kapsamına alınmadan önce geçmesi gereken süredir. Bekleme süreleri genelde poliçenizin sadece ilk yılında söz konusudur ve yenileme ile birlikte ortadan kalkar.
Poliçe Özel ve Genel Şartlarında ayrıntılı olarak belirtilen ve poliçenizde kapsam dışı tutulan durumlardır.
Prim ödemelerinizi; nakit, kredi kartı, banka havalesi veya çek ile yapabilirsiniz.
Askere giden sigortalımız, Sağlık Sigortası haklarından faydalanamaz. O nedenle askere giderken sağlık poliçesinden ayrılır ve hak ettiği kadar prim iadesi yapılır.
Tedavilerinizde anlaşmalı olmayan bir kuruluşu tercih ettiğinizde evraklarınızı ve faturanızı şirketimize ulaştırmanız halinde harcamalarınız; ödeme oranınız, poliçe özel ve genel şartları ile sertifikanızda belirtilen teminat ve limitler dahilinde değerlendirilmektedir.

Anlaşmalı sağlık kuruluşlarında gerçekleştirilecek tedaviler için alınmış provizyon onayları 7 gün içerisinde gerçekleşmesi durumunda geçerlidir. Bu süre içerisinde gerçekleşmeyen işlemleriniz için yeniden provizyon almanız gerekmektedir. 7 gün içinde işlemi yapılmayan ve yeniden provizyon onayı alınmayan işlemler için MAPFRE SİGORTA AŞ'nin reddetme hakkı saklıdır.

Provizyon onayı alınmış ve yatış işlemi gerçekleşmiş tüm yatışlarda 10. günden sonraki konuya ilişkin giderlerin karşılanabilmesi için 11. gün Sigortacı'dan tekrar onay alınması gerekmektedir.

Bütün evraklarınız eksiksiz olması ve ilgili giderin poliçeniz teminatları ile özel ve genel şartlar dahilinde olması şartıyla en geç 5 iş günü içerisinde ödemeniz hesabınıza gönderilmektedir.

Sağlık Sigortası ve 3S Sağlık Sistemi İlgili Belgeler

Aşağıda incelemekte olduğunuz ürüne ilişkin ihtiyaç duyabileceğiniz bilgi ve dokümanlar yer almaktadır. Herhangi bir soru işaretiniz olması durumunda, en yakın acentemiz ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sağlık Sigortası ve 3S Sağlık Sistemi Ayrıcalık Dünyası

Alanında uzman 300’ün üzerinde anlaşmalı muayenehane hekimine başvurmanız halinde poliçe limitleriniz çerçevesinde katılım payı ödemeden muayene hizmeti alabilirsiniz.

Güncel anlaşmalı hekim listemize buradan ulaşabilirsiniz.

* İlgili avantajın poliçenize dahil olup olmadığını, teminat tablonuzu, poliçenizin genel & özel şartlarını inceleyerek kontrol edebilirsiniz.

Kan Tahlillerinizde Kan Tahlillerinizde ve Görüntüleme işlemlerinizde Katılım Paysız Güvence!

Doktorunuzun talep ettiği kan tahlilleriniz için bir tek telefon ile, E-Lab Laboratuar Hizmetleri, Medhome Laboratuvar ve Görüntüleme Merkezi, Gelişim Tıp Laboratuvarları, Medilab, Galen Laboratuvar ve Görüntüleme Merkezi, Datalab, Biolab Tıp Laboratuvarı ve Synevo güvencesi ile poliçe limitleriniz dâhilinde katılım payı ödemeden, evinizde/işyerinizde hizmet alabilir ve uygun fiyat anlaşmalarımızla, tazminat kullanım oranlarınızı kontrol altında tutabilirsiniz.

Medilab randevu için: 0850 811 63 34 (İstanbul)

Galen Laboratuvar ve Görüntüleme Merkezi randevu için: 0212 343 01 02 (İstanbul)

Datalab randevu için: 0 216 348 83 92 (İstanbul)

E-Lab Laboratuvar Hizmetleri randevu için : 850 470 15 55 (İstanbul)

Gelişim Tıp Laboratuvarları randevu için: 0 216 349 51 51 - 0 212 231 49 67 (İstanbul)

Medhome Laboratuvar ve Görüntüleme Merkezi randevu için: 0 212 563 0 563 (İstanbul)

Synevo Laboratuvarı için: 444 6 522 (İstanbul) - 0 232 422 38 25 (İzmir) - 0 312 386 30 71 Dahili: 4501 (Ankara)

Biolab Tıp Laboratuvarı Randevu için: 0232 464 91 91 (İzmir)

* Hizmetimiz İstanbul, Ankara ve İzmir illeri için geçerlidir.

* Görüntüleme işlemi Medilab ve Galen Laboratuvar ve Görüntüleme Merkezi tarafından sağlanabilmektedir

** Randevular haftanın altı günü (Pazar günü hariç) saat 08:30-18:30 saatleri arasında, Cumartesi günleri de 08:30-14:00 saatleri arasında alınabilecektir.

*** Hizmetten faydalanabilmek için 24 saat önceden aranması ve randevu alınması gerekmektedir.

**** İlgili avantajın poliçenize dâhil olup olmadığını, teminat tablonuzu, poliçenizin genel & özel şartlarını inceleyerek kontrol edebilirsiniz.

En çok desteğe ihtiyaç duyulan onkolojik tedavilerde, SGK güvencenizi kullandığınızda ücretsiz olarak sunulan hizmetlerimiz:

 • Eviniz ve sağlık kurumu arasında size özel olarak VIP transfer imkânı,
 • Yılda 5 kez psikolog muayenesi,
 • Yılda 5 kez diyetisyen muayenesi,
 • Yılda 4 kez yoga hizmeti

*Hizmetimiz İstanbul ili için geçerlidir.

** İlgili avantajın poliçenize dahil olup olmadığını, teminat tablonuzu, poliçenizin genel & özel şartlarını inceleyerek kontrol edebilirsiniz.

MAPFRE SİGORTA Medikal İşlem Merkezi, Türkiye'nin her yerinden 7 gün, 24 saat ulaşabileceğiniz 0212 334 62 72 numaralı telefonuyla hizmetinizdedir.

Bu hizmetimiz ile acil durumlarda ambulans ve/veya eve doktor gönderimi için gerekli organizasyonu yapıyoruz. Acil olmayan durumlarda ise gerekli önemli tavsiyelerde bulunarak Tıbbi Danışmanlık hizmeti sağlıyoruz.

Acil Durum: Ani gelişen hastalık, kaza, yaralanma ve benzeri durumlarda olayın meydana gelmesini takip eden ilk 24 saat içinde tıbbi müdahale gerektiren durumlar ile ivedilikle tıbbi müdahale yapılmadığı veya başka bir sağlık kuruluşuna nakli halinde hayatın ve / veya sağlık bütünlüğünün kaybedilme riskinin doğacağı kabul edilen durumlardır.

* İlgili avantajın poliçenize dahil olup olmadığını, teminat tablonuzu, poliçenizin genel & özel şartlarını inceleyerek kontrol edebilirsiniz.

MAPFRE SİGORTA Evde Bakım Hizmeti, kendi evinde tedaviye gereksinim duyan hastalara verilmektedir. Bu hizmet kapsamında; hasta veya ailesinin bulunduğu, yaşadıkları ortamda eğitimli ve tecrübeli sağlık ekibi tarafından uygun maliyetli sağlık hizmetleri sunuyoruz.

Evde Bakım Hizmetlerimiz; evde hemşire bakımından tıbbi cihaz ve yatak kiralanmasına ve hatta evde solunum terapisine kadar geniş bir yelpazeye yayılmaktadır.

Evde Bakım hizmeti kapsamında sağladığımız hizmet & avantajlarımız aşağıdaki gibidir:

 • Evde Doktor
 • Evde Hemşire
 • Evde Rehabilitasyon
 • Evde Tıbbi Cihaz
 • Evde Yoğun Bakım
 • Evde Sağlık Eğitimleri

* İlgili avantajın poliçenize dahil olup olmadığını, teminat tablonuzu, poliçenizin genel & özel şartlarını inceleyerek kontrol edebilirsiniz.

3S Sağlık Sigorta Sistemi ürünümüzü kullanan herkese bir check-up paketi sunuyoruz.

Yaş ve cinsiyete göre değişen riskleri dikkate alarak oluşturduğumuz geniş kapsamlı check-up organizasyonlarımız, MAPFRE SİGORTA tarafından belirlenen kurumlarda Müşteri Hizmetleri tarafından gerçekleştirilmektedir.

* İlgili avantajın poliçenize dahil olup olmadığını, teminat tablonuzu, poliçenizin genel & özel şartlarını inceleyerek kontrol edebilirsiniz.

İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Bursa, Adana ve Antalya illerinde, "anlaşmalı kurumlar"ımızda doğum yapan sigortalılarımız için Aileden Biri Evde Bakım Merkezi ile yaptığımız ortak çalışma sonucu, sigortalılarımıza yeni doğan bebek ile ilgili hemşirelik hizmeti verilmektedir.

* İlgili avantajın poliçenize dahil olup olmadığını, teminat tablonuzu, poliçenizin genel & özel şartlarını inceleyerek kontrol edebilirsiniz.

Sağlık Sigortası ve 3S Sağlık Sistemi Online Başvuru

Mapfre

Size Yardımcı Olalım

Bize Ulaşın

Cep telefonu ile arayarak sormak istediğiniz sorularınızı bize iletebilirsiniz.

0312 2416010